«Правила безпеки на водних об'єктах під час святкування Водохреща»
19 січня святкується одне із дванадцяти найбільших християнських свят - Хрещення Господнє, яке передбачає масовий рух людей поблизу води. В зв’язку з тим, що перебування біля води вимагає особливої пильності та обережності нагадуємо Вам основні правила поведінки на водних об'єктах під час святкування Водохреща:
|
19 січня православні віруючі відзначають Хрещення Господнє – одне з найбільших свят православної церкви.
В цей день за звичаєм освячують воду. Багато людей цього дня не лише набирають воду в пляшки, а ще йдуть на водойми, річки, щоб стати свідком освячення води у річці та скупатись в ополонці.
У зв’язку з цим Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області звертається до подолян з застереженням під час святкування Водохреща не забувати про власну безпеку під час перебування на водних об'єктах в зимовий період.
Не виходьте без потреби на лід, не залишайте без нагляду дітей поблизу річки чи ставка, переконайтеся, що лід, на який ви виходите, достатньо міцний. Безпечним для однієї людини вважається лід товщиною більшою за 7 см, а для групи людей товщина льоду має сягати 15 см. Рухаючись по льоду, обходьте ділянки з кущами і травою, вмерзлими гілками дерев, очеретом тощо. У разі коливань температур, які характерні для нинішньої зими, крига втрачає свою міцність, тому масовий вихід людей на лід стає небезпечним.
Якщо у Вас виникне бажання скупатися в ополонці, то купайтесь лише в спеціально призначених для цього місцях.
У воду слід занурюватися поступово, а не пірнати. Не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння, адже алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку. Утримайтеся від купання, якщо у вас хворе серце.
Пам'ятайте, що перебування в крижаній воді у незагартованих людей може призвести до загального переохолодження організму. При його перших ознаках - ознобі, тремтінні, синюшності шкіряних покривів, губ, болі у пальцях рук і ніг - людині вже необхідно надати допомогу.
При легкому ступені переохолодження постраждалого достатньо тепло одягти, напоїти гарячим чаєм та змусити виконувати інтенсивні фізичні вправи. У разі середнього і важкого переохолодження – рекомендується звертатися до лікувальних закладів за кваліфікованою допомогою.
Дотримання вищевказаних правил допоможе уникнути неприємних пригод під час святкування Водохреща.
- якщо Ви вирішили зануритися у воду порадьтеся спочатку із лікарем;
- утримайтеся від купання, якщо у Вас хворе серце;
- не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння. Алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку;
- у жодному разі не намагайтеся зігрітися алкогольними напоями.
Особливу увагу слід звернути на те, як правильно зігрітися після тривалого перебуванні на холоді. У жодному разі не можна раптово занурювати ноги в гарячу воду чи відігрівати їх на гарячій батареї. Швидке нагрівання може призвести до виникнення тромбозу судин та ускладнити перебіг захворювання. Зігрівати потерпілого потрібно поступово.
Можна зробити легкий масаж кінцівок.
Якщо чутливість і колір шкіри відновились, то в подальшому лікуванні немає потреби, в іншому випадку - негайно зверніться до лікаря.
Крім того, не вирушайте на водоймища поодинці – це небезпечно! Краще перебувати в місцях спеціально облаштованих для святкування!
Шановні громадяни пам’ятайте, що дотримання елементарних правил безпеки – це запорука вашого благополуччя!